Zakładanie trawnika

Zakładanie trawnika z siewu czy zakładanie trawnika z rolki? W RTB SERWIS nie musisz wybierać – wykonujemy obie usługi, łącznie z przygotowaniem podłoża pod trawnik!

Zakładanie trawnika – czy to z siewu, czy z rolki – możliwe jest do wykonania dopiero po przeprowadzaniu tak prac ziemnych, jak i wytyczeniu ścieżek czy rabat, posadzeniu zaplanowanej roślinności. Jednak, aby trawa mogła rosnąć, jednego elementu nigdy nie możemy pominąć – przygotowania podłoża pod trawnik.

W RTB SERWIS wykonamy wszystkie prace związane z przygotowaniem podłoża pod trawnik z rolki i z siewu. Przed założeniem trawnika, oczyścimy teren – pozbywając się wszelkich zbędnych elementów, jak gruz, chwasty czy korzenie wcześniej wyciętych roślin. Przekopiemy ziemię, jak i zbadamy, a następnie poprawimy jakość samej gleby. Dzięki tym zabiegom, będziesz miał pewność, że Twój przyszły trawnik z siewu lub z rolki, doskonale się przyjmie. Możemy także wyrównać ziemie pod trawnik lub zupełnie przeciwnie – podnieść ją i ukształtować w taki sposób, by teren Twojego ogrodu nie był płaski, a urozmaicony. W czasie naszych prac przygotowujących podłoże pod trawnik, planujemy i zakładamy niezbędne instalacje nawadniające.

Klienci często zadają pytanie – czy założyć trawnik z rolki czy z siewu? Każdy z nich ma swoje zalety, jak i pewne wady. Jednym z najważniejszych kryteriów jest oczywiście termin zakładania trawnika. Trawnik z siewu lepiej przyjmie się w okresie wczesno-wiosennym czy późnego lata. Trawnik z rolki również łatwo założysz wiosną i latem, jednak równie dobrze możesz to zrobić jesieniom! Zdecydowanie siewki z trawnika z rolki są bardziej odporne na mróz, a na zazielenienia terenu, zakładając właśnie trawnik z rolki, nie trzeba długo czekać. Efekty widoczne są właściwie od razu! To właśnie dlatego ten rodzaj trawnika jest jednym z najczęściej wybieranych. Układanie trawy z rolki wiąże się z konieczność przypilnowania, by drań nie była wysuszona! Równie istotna jest pielęgnacja już po ułożeniu takiej trawy z rolki. Kluczowe w tym aspekcie będzie przede wszystkim bardzo obfite podlewanie.

RTB SERWIS od ponad 15 lat zajmuje się zakładaniem trawników z rolek i siewu na terenie całego Trójmiasta – zwłaszcza Gdańska i Gdyni. Prace związane z przygotowaniem terenu (włączając roboty ziemne z użyciem koparki) pod trawnik, jak i samo założenie trawnika, wykonać możemy na terenie całego województwa pomorskiego, także w mniejszych miastach – jak Wejherowo, Rumia czy Reda.

Szukasz podobnej usługi? Potrzebujesz wyceny? Zapraszamy do kontaktu!