Ogrody skalne

Ogród skalny (nazywany także skalniakiem) to artystycznie ułożona kompozycja z kamieni, wykorzystująca specyficznie ukształtowany teren. Założenie ogrodu skalnego najlepiej rozplanować jeszcze przed przystąpieniem do prac ziemnych – dzięki czemu już na tym etapie będzie możliwe oznaczenie miejsc usypu ziemi. Ogrody skalne urozmaicają i upiększają teren – polskie ogrody coraz liczniej posiadają uformowane, różnorodne kompozycje skalne. Najpopularniejsze opcje ogrodów skalnych to: płaska rabata skalna, górska łąka czy piarg. Niezależnie od tego, którą opcją jesteś zainteresowany – możemy stworzyć ją dla Ciebie!

W RTB SERWIS stawiamy na kompleksowość naszej oferty. Dlatego współpracę z nami możesz podjąć już na etapie robót ziemnych (także tych z wykorzystaniem koparki!) czy projektowania ogrodu. Wykonamy dla Ciebie wszelkie prace ogrodnicze – łącznie z pielęgnacją czy założeniem trawnika. Zajmujemy się również brukarstwem, a w czasie projektowania ogrodu wytyczymy wygodne dla Ciebie i pięknie wkomponowane w całość ogrodu ścieżki. Założenie ogrodu skalnego to jedna z dostępnych u nas usług. Możemy stworzyć dla Ciebie sam skalniak, ale także od podstaw zaprojektować dostosowany do Twoich wymagań i potrzeb ogród!

Projektując i zakładając ogród, wybierzemy najlepsze miejsce na Twojej działce, by stworzyć ogród skalny. Każdy rodzaj skalniaka ma swoje specyficzne potrzeby, jednak wszystkie potrzebują optymalnego nasłonecznienia. Decydując się na współpracę z RTB SERWIS możesz liczyć na to, że nie tylko profesjonalnie wykonamy naszą pracę, ale i doradzimy z myślą o tym, by Twój ogród mógł rosnąć i cieszyć oko niezależnie od pory roku!

Jeśli ogród skalny jest Twoim marzeniem – skorzystaj z naszych usług. Dobierzemy miejsce w Twoim ogrodzie, wybierzemy rośliny i wykonamy skalną kompozycje, która będzie estetycznie dopasowana do większej wizji i upiększała teren!

RTB SERWIS istnieje już od ponad 15 lat – w tym czasie tworzyliśmy pełne zieleni miejsca na terenie samego Trójmiasta (szczególnie w Gdańsku i Gdyni), jak i okolic mniejszych miast, m. in. Rumia, Wejherowo i Reda. Skontaktuj się z nami – stworzymy dla Ciebie idealny ogród skalny!

Szukasz podobnej usługi? Potrzebujesz wyceny? Zapraszamy do kontaktu!