Ogrody deszczowe

Firma RTB Serwis ogrody deszczowe Gdynia, Gdańsk – okolica

Ogród deszczowy to rodzaj ogrodu, który został zaprojektowany specjalnie do pochłaniania i zagospodarowania wody deszczowej. Jest on często tworzony w miejscach, w których spływ wody stanowi problem, np. wzdłuż dróg lub na terenach miejskich. Zarządzając opadami deszczu, ogrody deszczowe mogą pomóc w ograniczeniu powodzi, erozji i zanieczyszczenia dróg wodnych. Ogrody deszczowe można zaprojektować na wiele różnych sposobów, ale wszystkie z nich mają pewne wspólne cechy. Po pierwsze, są to zazwyczaj płytkie zagłębienia w ziemi, które zbierają wodę deszczową. Wielkość i kształt zagłębienia zależy od ilości wody deszczowej, jaką ogród musi odprowadzić. Po drugie, ogrody deszczowe są obsadzane roślinami rodzimymi, które są tolerancyjne zarówno na warunki wilgotne, jak i suche. To gwarantuje, że rośliny będą w stanie przetrwać każą pogodę – zarówno ulewy, jak i długotrwałe upały. Ogrody deszczowe są korzystne również z uwagi na ochronę naszych dróg wodnych przed zanieczyszczeniami. Kiedy opady deszczu uderzają w twarde powierzchnie, takie jak chodniki, zbierają zanieczyszczenia, między innymi olej, tłuszcz i substancje chemiczne, które mogą być następnie przenoszone do naszych strumieni, rzek i jezior. 

Ogrody deszczowe pomagają filtrować te zanieczyszczenia, zanim dostaną się one do naszych zasobów wodnych. Szukasz firmy, która zajmuje się projektowaniem ogrodów deszczowych w Gdańsku i Gdyni? Sprawdź ofertę firmy RTB Serwis! Jesteśmy zespołem specjalistów, którzy już od 15 lat z ogromną pasją i zaangażowaniem konstruują, projektują i pielęgnują ogrody, w tym cieszące się coraz większą popularnością ogrody deszczowe. Przez wszystkie te lata udało nam się opracować kompleksową ofertę, która umożliwia nam tworzenie pięknych i zielonych przestrzeni, doskonałych do wypoczynku na świeżym powietrzu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Masz pytania? Zadzwoń!

Ogrody deszczowe projektowanie i aranżacja

Szukasz profesjonalnej firmy, która zajmuje się aranżacją ogrodów w Trójmieście? Sprawdź firmę RTB SERWIS! Jesteśmy profesjonalną grupą specjalistów i pasjonatów – ogrodników, projektantów i brukarzy, którzy zajmują się kompleksowym projektowaniem i aranżowaniem ogrodów. Badamy potrzeby naszych klientów, doradzamy w jakim stylu urządzić ogród, jakie rośliny wybrać i w jaki sposób urządzić strefę rekreacyjną, by całość nie tylko pięknie się komponowała, ale również była funkcjonalna. Wszystkie nasze projekty z zakresu aranżacji ogrodów realizujemy w województwie pomorskim – przede wszystkim w Gdańsku, Gdyni. Na rynku działamy i prężnie się rozwijamy już od 15 lat! Wszystkie wyniki naszej pracy możesz zobaczyć w naszym portfolio na stronie internetowej. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat oferty aranżacje ogrodów Trójmiasto? Zapraszamy do kontaktu! Na wszystkie pytania z przyjemnością odpowiemy!

 

Montaż zbiornika na deszczówkę

W naszej firmie doskonale zdajemy sobie sprawę jak ważne jest właściwe zagospodarowanie wody deszczowej. Od wielu lat zajmujemy się montażem zbiorników na deszczówkę. Posiadamy szeroki wybór zbiorników o różnych pojemnościach, które są wykonane z wytrzymałych materiałów. Możemy także zająć się montażem zbiorników na deszczówkę zakupionych wcześniej przez klienta. Każdą osobę traktujemy indywidualnie, wspólnie ustalamy które rozwiązanie będzie najlepsze i wybieramy odpowiedni sposób realizacji zlecenia. Dzięki współpracy z naszą firmą zagospodarowanie wody deszczowej staje się naprawdę proste!

Zakres usług naszej firmy obejmuje m.in.:

  • montaż zbiorników na deszczówkę
  • podłączenie kanalizacji burzowej
  • montaż odpływów liniowych
  • montaż zbiorników betonowych
  • montaż zbiorników plastikowych
  • montaż studni chłonnych

Szukasz podobnej usługi? Potrzebujesz wyceny? Zapraszamy do kontaktu!