Zabezpieczenie skarp

Oferujemy zabezpieczenie skarp przed osunięciem Gdańsk, Gdynia, Trójmiasto.

Istnieje kilka sposobów zabezpieczenia skarpy przed erozją i innymi uszkodzeniami, jednakże najskuteczniejszym i najbardziej popularnym jest sadzenie roślinności na zboczu. Pomaga to utrzymać glebę w miejscu i zapobiega zbyt szybkiemu spływaniu wody ze zbocza. Inną popularną metodą jest zbudowanie bariery, np. muru, u podstawy zbocza. Pomoże to wyłapać wszelkie zanieczyszczenia, które spadną ze zbocza i zapobiec ich uszkodzeniu w innych miejscach.

Przy wyborze metody zabezpieczenia skarpy należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Po pierwsze, należy zastanowić się nad rodzajem terenu. Niektóre metody lepiej sprawdzają się na stromych zboczach, podczas gdy inne są bardziej odpowiednie dla łagodnych stoków. Po drugie, należy wziąć pod uwagę ilość opadów w danym regionie. Niektóre metody są bardziej skuteczne w obszarach o dużych opadach, podczas gdy inne lepiej sprawdzają się w suchszym klimacie. Na koniec należy rozważyć swój budżet. 

Niektóre metody, takie jak budowa muru, mogą być dość kosztowne. Inne, takie jak sadzenie roślinności, są stosunkowo niedrogie. Wybierz metodę, która najlepiej pasuje do Twoich potrzeb i budżetu.

Szukasz firmy, która zajmuje się zabezpieczeniami skarp w Trójmieście? Jesteś w doskonałym miejscu.  RTB SERWIS to firma, która od kilkunastu lat zajmuje się kompleksowym projektowaniem, wykonywaniem i pielęgnowaniem ogrodów. Przez wszystkie te lata udało nam się opracować  kompleksową i korzystną ofertę, w której ramach tworzymy estetyczne, zielone przestrzenie, które są doskonałe dla rekreacji na świeżym powietrzu.

Prężnie rozwijamy się i świadczymy usługi na terenie województwa pomorskiego, w tym zabezpieczenia skarp w Trójmieście. Zapraszamy do kontaktu! 

Projekty realizujemy na terenie województwa pomorskiego. Stworzone przez nas ogrody możesz podziwiać w Gdyni, Gdańsku i Sopocie. Koniecznie sprawdź także aranżacje, które zamieściliśmy w zakładce GALERIA!

Wykonujemy murki i zabezpieczenia w tym m.in.:

  • profesjonalny projekt
  • mała architektura
  • kształtowanie terenu
  • utworzenie zbiorników wodnych, stawów, kaskad, strumieni i gejzerów
  • budowę ogrodów skalnych
  • wykonawstwo murków i murów oporowych
  • zabezpieczenie skarp przed osunięciem
  • pielęgnacja powykonawcza ogrodu
  • utworzenie ścieżek, alejek, podjazdów, parkingów i obrzeży rabatowych

Szukasz podobnej usługi? Potrzebujesz wyceny? Zapraszamy do kontaktu!