Prace ziemne

Tereny rzadko od razu nadają się pod projektowanie i tworzenie ogrodu. Zanim posadzisz kwiaty i zasiejesz trawę, koniecznie skorzystaj z naszych usług prac ziemnych.

Urozmaicona rzeźba terenu może dodawać ogrodowi uroku. Jednak przede wszystkim najważniejsze jest bezpieczeństwo. Wykonując roboty ziemne w pierwszej kolejności upewniamy się, czy obecne na obszarze działki wzniesienia nie zaczną się osuwać lub powodować problemów melioracyjnych. Usuwamy także wszelkie obiekty stanowiące zagrożenie.

Do wykonania wymienionych prac ziemnych niezbędna może być niwelacja terenu. Posiadamy w tym aspekcie wieloletnie doświadczenie – niemal wszystkie nasze realizacje przed rozpoczęciem właściwego tworzenia ogrodu wymagały prac ziemnych. Wykonywane przez nas roboty ziemne zawsze cechują się dbałością o szczegóły, zwłaszcza w aspekcie bezpieczeństwa, a także spełnianiem indywidualnych potrzeb naszych klientów. Na życzenie możemy zachować oryginalny wygląd danego obszaru, jednocześnie niwelując wszelkie zagrożenia, zabezpieczając małe skarpy. Do osiągnięcia tych celów stosujemy nowoczesny system GEO-PASS, materace gabinowe i ściany oporowe typu L.

Oddanie do użytku terenu bezpiecznego jest naszym podstawowym zadaniem. Świadcząc usługi prac ziemnych nie zapominamy jednak o rzeczach istotnych z punktu widzenia trwałości i jakości ogrodu, który ma na danej parceli powstać – czyli rozsądnym nawadnianiu oraz drenażu terenu. Staramy się działać ekologicznie, wykorzystując naturalne uwarunkowania danego obszaru. W zależności od potrzeb Twojej działki możemy postawić studnie chłonne z kręgów betonowych, studnie systemowe stormbox czy zbiorniki na deszczówkę, a nawet szamba.

We wszystkich swoich ofertach stawiamy przede wszystkim na kompleksowość, a wykonanie zleconych prac ziemnych nie jest w tym przypadku wyjątkiem. Dlatego poza podstawowymi robotami ziemnymi, jesteśmy w stanie zrealizować rozszerzone usługi. W firmie RTB Serwis dysponujemy własnym, profesjonalnym sprzętem, takim jak koparko-ładowarki i mini koparko-ładowarki. Oznacza to, że wszelkie roboty ziemne wykonujemy w ramach jednej umowy oraz w porozumieniu z dedykowanymi Twojej umowie projektantami ogrodów. Dzięki temu możesz mieć pewność, że całość prac przebiegnie sprawnie, a przede wszystkim bezproblemowo na każdym z etapów.

Założenie prac ziemnych obejmować może m.in.:

  • mikroniwelacja
  • niwelacja terenu
  • prace koparko-ładowarką
  • prace mini koparko-ładowarką
  • studnie chłonne z kręgów betonowych
  • studnie systemowe stormbox
  • zbiorniki na deszczówkę
  • szamba

Chcesz zlecić wykonanie prac ziemnych na terenie Gdyni, Gdańska, Sopotu lub innych miejscowości w województwie pomorskim? 

Zgłoś się do nas poprzez formularz.

Szukasz podobnej usługi? Potrzebujesz wyceny? Zapraszamy do kontaktu!