Posiadanie pięknego ogrodu to marzenie wielu z nas. Czy perspektywa porannej kawy w towarzystwie pachnących, kolorowych kwiatów i cichego szumu trawy nie brzmi cudownie? By jednak móc ją zrealizować, nie wystarczy ogrodu po prostu założyć. Trzeba go odpowiednio pielęgnować – tak, by mógł nas nieustannie cieszyć swoim wyglądem.

Jak odpowiednio pielęgnować ogród?

Niezwykle istotne jest tak zabezpieczenie roślin przed zimą, jak i wszelkie wiosenne prace porządkowe. Nie można zapomnieć o odchwaszczeniu ogrodu – to jeden z kluczowych elementów na drodze do satysfakcjonującego widoku po wyjściu przed dom. Nie obejdzie się również bez nawożenia, które pozwoli wszelkiej roślinności obudzić się po zimowym śnie. Jeśli posiadamy oczko wodne – jemu także potrzebna będzie nasza szczególna uwaga, a pielęgnacja oczek wodnych znacząco różni się od pielęgnacji pozostałej części ogrodu. Kolejnym, estetycznym zabiegiem, który trzeba wliczyć do tej listy, jest oczywiście cięcie krzewów, drzew i żywopłotów. To one, jeśli pozwolimy im zbyt chaotycznie się rozrosnąć, mogą całkowicie zaburzyć naszą ogrodniczą kompozycję. Dlatego istotne jest, by ich formowanie przeprowadzać nie tylko w odpowiedni sposób, ale i w odpowiednim czasie – tak, by ostatecznie cięciem sprawić, że drzewko czy krzew będzie jeszcze piękniejsze i zdrowsze. A jak już o zdrowiu… Przy tych wszystkich zabiegach nie należy zapominać o profesjonalnym zabezpieczeniu naszych roślin przed chorobami i szkodnikami.

Czy pielęgnacja ogrodu może być łatwiejsza?

Pamiętanie o wszystkich tych czynnościach, specjalistyczna wiedza, kiedy i jak je wykonać, a także zakup odpowiednich narzędzi i preparatów – to wszystko może brzmieć bardzo skomplikowanie. Dodatkowo, początkujące osoby, nawet wydając spore pieniądze na zapewnienie sobie najlepszych urządzeń, przez brak doświadczenia mogą jedynie zaszkodzić swoim cennym roślinom. Jak się przed tym uchronić i co zrobić, by pielęgnacja ogrodu była łatwiejsza?

Najprościej – powierzyć się w ręce doświadczonych profesjonalistów.

RTB Serwis od ponad 15 lat zajmuje się pielęgnacją ogrodu. Zakres naszych usług obejmuje tak ochronę, zabezpieczenie, prace porządkowe na terenie Twojej parceli, jak i wszelkie zabiegi estetyczne istotne dla wyglądu Twojego ogrodu. Nasza kompleksowa usługa pielęgnacji ogrodu sprawi, że już nigdy nie będziesz musiał martwić się o swoje rośliny. Skontaktuj się z nami!