Choć do niewielkich domków pasuje prosta ścieżka z uklepanej ziemi, w przypadku rozbudowywania i tworzenia ogrodów może ona okazać się niewystarczająca. Bardzo często nawierzchnia ogrodowa staje się elementem aranżacji. W takim wypadku oznaczenie ścieżek i chodników w projekcie ogrodu staje się niezwykle ważne, by móc zaplanować samo tworzenie ogrodu. Wymagane są prace ziemne, ale równie istotny jest dobór materiałów. To ostatecznie jakość poszczególnych elementów, ale i możliwość uzyskania danego produktu w różnych kształtach, zdecyduje o tym, czy będziemy musieli ograniczać swoją kreatywność, czy stworzymy dokładnie takie aranżacje nawierzchni ogrodowych, o jakich marzyliśmy. Jaki rodzaj nawierzchni ogrodowych wybrać?

Niezwykłe zalety kostki brukowej

Najpopularniejszym materiałem, który pozwala tworzyć dowolne stylizacje, od lat pozostaje kostka brukowa. Istotne jest jednak, by wybrać taką od najlepszych producentów.

Dlaczego właśnie kostka brukowa?

Kostka brukowa pozwala na niezwykłą i często nieosiągalną dla innych materiałów plastyczność. Ułożenie jej we wszelkie figury geometryczne nie stanowi problemu dla profesjonalistów. Inną, szczególnie istotną zaletą, jest oczywiście jej wytrzymałość. Kostkę brukową możemy stosować tak tworząc ścieżki i chodniki w naszym ogrodzie, jak i podjazdy czy parkingi dla samochodów. Taka nawierzchnia brukowa przetrzyma wszystko, łącznie z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Do tego wyjątkowo łatwo się ją czyści. Przy dbaniu o nawierzchnię z kostki brukowej najistotniejsza jest systematyczność drobnych działań – takich jak zgarnianie opadających liści czy spłukiwanie zabrudzeń.

Aranżacje ogrodowe z wykorzystaniem nawierzchni brukowej

Jakie aranżacje można wykonać z wykorzystaniem nawierzchni brukowej? Tak naprawdę dowolne – kształtowanie w różny sposób chodników ogrodowych czy schodów pozwala nawet na kosmiczne wariacje. Dosłownie – kosmiczne, ponieważ jednym z popularniejszych motywów aranżacji nawierzchni ogrodowych jest właśnie motyw kosmiczny. Niezależnie jednak od tego, co chcemy uzyskać, warto w ręce jednej firmy powierzyć wszystkie prace – już od momentu projektu, poprzez prace ziemne, a na ostatecznych szlifach kończąc. Więcej o możliwościach stworzenia lub rozbudowany nawierzchni ogrodowych możesz przeczytać tutaj.